Vážení zákazníci, od 24.12.2021 do 14.01.2022 je náš sklad uzavřen z důvodu inventur. Není možné rozesílat zásilky s objednávkami, které přijdou v tomto období. Došlé objednávky budeme rozesílat 15.ledna 2022 postupně dle pořadí. Dovolte nám, abychom Vám poděkovali za dosavadní spolupráci v roce 2021 a současně Vám i Vašim blízkým popřáli klidné svátky vánoční, zasloužilý odpočinek ve dnech volna a samozřejmě vše nejlepší a pevné zdraví do nastávajícího roku. Kolektiv Hudetz.s.r.o.
  •  Doprava ZDARMA nad 3000 Kč
  •  Expedice následující pracovní den
  • Nejnižší ceny na internetu
  • 25 000 položek skladem

Úvod Tipy na zahradu Přivítejte jaro a Velikonoce květinovými truhlíky

Přivítejte nadcházející jaro a Velikonoce květinovými truhlíky

Jarní výzdobaNa počátku měsíce jsme mohli ve vzduchu pocítit lehký závan jara. Možná předzvěst Velikonoc, které tento rok připadají již na počátek dubna.

Stále je však před námi období s nestálými teplotami, které mohou poklesnout až k nule. A ne všechny rostliny jsou natolik odolné. Vyberte proto ty, které nejsou tolik náchylné a citlivé na teplotní výkyvy. Jenom ty nejodolnější v kombinaci s vhodnými truhlíky vám příjemně zkrátí čekání na jaro

 

Ten nejlepší čas pro cibuloviny

Jako první dopřejte místo v truhlíkům cibulovinám. Ty patří mezi rostliny, které můžete před příchodem ledových můžu vysadit. Přece jenom, díky své odolnosti jsou schopné studenější výkyvy počasí přežít bez následků. S nimi můžete vytvářet jarní dekorace již na konci února

Cibuloviny dorůstají do ctihodných výšek, které se dokonale hodí do jarních truhlíků. Narcisy, tulipány, hyacinty, modřence, šafrány vynikají rozmanitou barevností samy o sobě, nicméně nepohrdnou společností dalších barevných kytiček. A truhlíky tak můžete vyladit do jedné barvy v různých odstínech nebo nakombinovat rovnou více barev. Díky tomu se nejen stylově rozloučíte se zimou, ale otevřete dveře přicházejícímu jaru.

Na jaře neodzvonilo ani vřesům, které zpravidla zdobí naše prostředí v podzimním období. Právě jarní či velikonoční dekoraci můžete povýšit o neotřelý prvek, čímž se truhlíkům dostane jedinečného vzhledu.

A jaké další rostliny s sebou přináší jarní atmosféru?


Jarní výzdobaTruhlíky s jedním druhem rostlin jistě potěší nejedno oko. Na jaře se vyplatí, obzvláště před slavnostním obdobím Velikonoc, ozdobit okna dalšími barevnými atraktivními kytičkami.

Styl jednotlivých květináčů nebo truhlíků povýší i drobné kytičky jako konvalinky, sedmikrásky, macešky, violky, pomněnky nebo barevné petrklíče. Především sedmikrásky a macešky jsou nositelkami atraktivních barev, které se rozhodně hodí vystavit na odiv.

 

Myslete na ochranu

Například maceškám mráz natolik neublíží, ale ostatní rostliny, jako jsou například petrklíče či sedmikrásky, rozhodně nedokážou s nevyzpytatelnými mrazíky rozehrát takovou hru, aby vzešly vítězně.

A aby vám bohatě vyzdobené truhlíky dělaly radost co nejdéle, pečlivě je chraňte před hrozícím nebezpečím mrazivých teplot, které klesají až na bod mrazu. V tom případě najděte na pár dnů pro rostliny lepší místo, kde si na ně mrazíky nepřijdou. A to na chladnějších chodbách nebo v prosklených částech domu. Anebo obalte truhlík speciální fólií proti mrazu.

Truhlíky poskytnou rostlinám to nejlepší prostředí


Truhlík TERRAE MINIVyplňte truhlíky bohatou zeminou, sáhněte po substrátu pro balkonové rostliny nebo okrasné dřeviny. Optimální prostředí vytvoříte díky drenážní vrstvě kamínků, štěrku, písku nebo keramzitu, která dokáže regulovat vodu. Květinovou výzdobu udržujte v mírně vlhké zemině a nezapomeňte na pravidelnému zalévání. Proti přelití ochrání rostliny truhlíky s drenážními otvory. Ty dovybavte mističkami na odtékající vodu.

A pokud povrh zeminy navíc vyzdobíte mechem, pak bude zemina udržována ve stále vlhkosti a zároveň bude schována před větrem nebo paprsky. A navíc budou kořínky rostlin chráněny před velmi nízkými teplotami. Ačkoli každá rostlinka potřebujete svůj vlastní prostor, vyhněte se velkému rozestupu mezi jednotlivým vysázením. A na závěr dozdobte samotný vzhled truhlíků či květináčů vrbovými větvičkami.

Jak vytvořit jarní dekorace?

Nejvhodnějším prostředkem jsou právě originální květinové truhlíky, zdobící okna, terasy a balkony. Ať už nakombinujte do truhlíku nejrozmanitějšími druhy či barvy květin, nezapomeňte je zaobalit do designových ozdob, jako jsou přírodní větvičky, které najdete při procházce, nebo různé doplňky, jako vajíčka, slepičky, zajíčci a barevné mašličky.

Kontaktujte nás

HUDETZ s.r.o.

(sklad vč. kanceláře)
Červená Voda 101
561 61  Červená Voda

 

objednávky, dotazy a připomínky

mob.: +420 775 500 648, email: objednavky@hudetz.cz

fakturace – p. Hudetzová

mob.: +420 608 830 920, email: ahudetzova@hudetz.cz